MUHASEBE TAKİP

Bu modülden kurumun muhasebe ile ilgili tüm işlemlerinin yapılabildiği gibi muhasebe modülü ile entegre çalışan resmi-genel muhasebe takibi yapılabilmektedir. Böylece farklı bir resmi-genel muhasebe programına gerek duyulmayacaktır.

Bu bölümden cari hesap takibi, tahsilat işlemleri, ödeme işlemleri, fatura işlemleri ve borç sorgulama gibi muhasebesel işlemler yapılabilir ve bunlara özgü çeşitli raporlar alınabilir.

Öğrenci, öğretmen, personel işlemleri yapılabildiği gibi diğer cari hesap takipleri de yapılabilmektedir.

Tahsilat esnasında kalan taksit ve yapılan ödemeler anlık olarak görülerek nakit, kredi kartı, çek, senet, banka, teşvik kmh gibi ödeme türleri seçilebilmektedir. Ayrıca tahsilatlar toplu olarak Excel dosyasından sisteme aktarılabilmektedir. Aynı şekilde dışarıya yapılan ödemeler de ödeme işlemleri bölümünden değişik ödeme türlerine göre kaydedilebilmektedir.

Bu modülden alış ve satış faturaları takip edilebilmektedir. Hem kesilen faturalarda hem de gelen faturalarda faturayı kapat seçeneği ile aynı anda ödemesi de kaydedilebilmektedir.

Borç sorgulama bölümü ile tüm şubelerde ve dönemlerde geriye dönük öğrencinin borç kontrolü yapılabilmektedir.

Kurumun giren ve çıkan tüm nakit akışı cari hareketler bölümünden değişik filtrelemeler yapılarak izlenebilmektedir.

Bu bölümden tahsilat, ödeme, günü geçmiş tahsilat, gelecek tahsilat, günü geçmiş ödeme, gelecek ödeme, cari hareket, fatura, ürün-hizmet listeleri ve öğrenci muhasebe, kasa, özet muhasebe raporları gibi raporlar alınabilmektedir.