AKILLI TAHTA VE DİĞER CİHAZLAR

Sistem akıllı tahta, optik okuyucu ve kartlı / parmak izli geçiş gibi cihazlarla entegre edilebilir.

Akıllı tahta

Eğitim Kys sistemi ile entegre çalışan akıllı tahta sistemi sayesinde daha hızlı ve etkin eğitim yapılması sağlanmaktadır. Genel olarak akıllı tahta sistemi aşağıda yer alan üç fonksiyonuyla kullanılmaktadır:

  • Kilit Fonksiyonu: Akıllı tahtanın öğrenci ve öğretmenler tarafından kontrolsüz kullanımı önlenerek izin verilen şekilde kullanılmasını sağlayan fonksiyondur. Örneğin, öğrencilerin sınıf içerisinde film izleme, müzik dinleme, ya da uygunsuz içerikler açma gibi okulda izin verilmeyen işlemleri yapmaları önlenmiş olur.
  • Yoklama ve Eğitim Fonksiyonu: Öğretmenin akıllı tahta üzerinden yoklama ve eğitim ile ilgili işlemleri yapabildiği fonksiyondur. Öğretmen kendine özgü dijital imza (flash disk) ile ya da cep telefonu ile akıllı tahta sistemini kullanabilmektedir. Akıllı tahta üzerinden yoklama alma, ödev takibi, ders içerikleri ve online sınav gibi işlemler yapılabilmektedir.
  • Duyuru ve Bilgilendirme Fonksiyonu: Kurumun genel veya sınıfa özgü yazı, resim, video gibi değişik formatlarda duyuru ve bilgilendirme yapabildiği fonksiyondur.

Akıllı tahtalar toplu olarak kapatma, açma, izin verme gibi uzaktan yönetilebilmektedir. Ayrıca, akıllı tahta üzerinde yapılan işlemlerin rapor ve istatistikleri idari yönetim tarafından çıkarılabilmektedir.

Kartlı - parmak izli geçiş

Sistem kartlı – parmak izli geçiş cihazlarının büyük çoğunluğuna entegre edilebilmektedir. Bu sayede öğrencilerin, öğretmenlerin ve personellerin giriş - çıkış takibi yapılabilir. Sistemde yer alan ders ve görev planına göre otomatik devamsızlık kaydı yapılabilmektedir.

Optik okuyucu ve tarayıcı

Sistem tüm optik okuyucularda okunan tüm optik formları desteklemektedir. Ayrıca optik okuyucu olmayan kurumlar için tarayıcı üzerinden okuma yapabilen optik tarama programı bulunmaktadır.

Değişik türlerde yapılan sınavların okutulduktan sonra sistem üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde değerlendirilip sonuçlarının alınması sağlanmaktadır.