KULLANICI PANELLERİ

Yönetici, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere özgü giriş panelleri bulunmaktadır. Bu paneller merkez panel, idari panel, öğretmen paneli, veli paneli ve öğrenci panelidir.

Merkez panel

Bu paneldeki kullanıcılar yetkili oldukları şubeler üzerinde, verilen yetkiler çerçevesinde işlem yapabilirler. Merkez panele şubelerin dışında ayrıca cari hesaplar oluşturulabilir. Merkeze tanımlanan kasaların şubelerdeki kasalarla bağlantı kurulması sayesinde ortak kasa raporları alınabilir. Merkez panelde kurumun resmi muhasebe takibi de yapılabilmektedir.

Sistemin muhasebe bölümünde yer alan tüm işlemler belirlenen parametrelere göre resmi muhasebe bölümüne otomatik olarak aktarılabilmektedir. Bu bölümden Mizan, Mali Tablolar, Muavin ve Kdv Beyannamesi gibi raporlar alınabilmektedir.

Resmi - genel muhasebe modülü sayesinde ekstra bir muhasebe programına ihtiyaç olmayacaktır.

İdari panel

Kurumun tüm öğrenci-öğretmen-personel, muhasebe, sınav-ödev-ders, planlama rehberlik, toplu mesaj, servis-yemek-etkinlik ve tanımlamalar gibi işlemlerin yapıldığı paneldir. Bu panelde yetkili kullanıcılar Admin kullanıcısının verdiği yetkiler dahilinde işlem yapabilmektedirler.

Panelde yer alan her modül kendi içinde işlemler ve raporlar şeklinde ikiye ayrılır. İşlemler bölümünde girilen modülle ilgili kayıt, düzeltme, silme, Excel’den alma, Excel’e aktarma ve toplu işlem gibi fonksiyonlar yer alır.

Raporlar bölümünde ise, işlenen ve oluşan tüm veriler üzerinde filtrelemeler yapılarak değişik türlerde liste-analiz raporları alınabilir. Alınan bu raporlar bilgisayara Pdf, Excel, Word ve Html formatlarında kaydedilebilir.

Öğretmen paneli

Öğretmenin yoklama alma, ödev takibi, ders notları girme, ders içerikleri ve ders videoları yükleme, online sınav uygulama, soru bankası ve test hazırlama, sınav sonuçları görme gibi işlemleri yapabildiği paneldir.

Öğretmen e-mesaj bölümüyle öğrenci ve velilere mesaj, resim, video ve dosya gönderebilir. Ödev bölümünden öğrencilere ödevle birlikte dosya gönderebilir ve öğrenciden gelen dosyaları alabilir.

Öğretmenler akıllı tahta sistemi ile sınıf içerisinde daha hızlı ve kolay ders anlatabilmektedir.

Öğrenci ve Veli paneli

Öğrenci ve velilerin kendilerine özgü içerikleri görebildikleri gibi öğretmen ve idarecilere mesaj, dosya gönderme, ödev dosyası gönderme; ayrıca öğrenciyle ilgili bazı talep ve isteklerde bulunma gibi işlemleri yapabildiği paneldir.

Bu panelden öğrenciyle ilgili kayıt bilgileri, ders ve etütler, yemek-servis bilgileri, ödev bilgileri, devamsızlık bilgileri, ders notları, veli görüşme saatleri, etkinlikler, ders videoları gibi içerikler görülebilmektedir.

Bunlara ek olarak öğrencinin girmiş olduğu sınavlara ait sonuçları, grafikleri, konu-kazanım-soru analizleri, sınavlar arası karşılaştırma, tüm sınavların genel ve ders bazında ortalama başarı grafikleri ve öğrenme ağacı gibi bilgiler de yer almaktadır.